wytrawianie i pasywacja standardowa – na bazie tradycyjnych preparatów

Proponujemy preparaty chemiczne na bazie tradycyjnych produktów, które są oparte na kwasie azotowym, mające na celu przywrócenie pasywnej warstwy tlenków chromu zgodnie z ASTM 380. Aby przystąpić do pasywacji powierzchni stali nierdzewnej należy w pierwszej kolejności oczyścić stal z cząstek żelaza i/lub przebarwień termicznych. Najlepszą metodą oczyszczenia są metody chemiczne. Więcej informacji poniżej.

Oczyszczanie powierzchni

ECOCLEAN 2000 to produkt przyjazny dla środowiska, przeznaczony do oczyszczania powierzchni ze stali nierdzewnej poddanych różnego rodzaju mechanicznym obróbkom wykończeniowym. Usuwa naloty rdzawe i zabrudzenia organiczne powodując odtłuszczenie powierzchni i przywrócenie jej pierwotnego wyglądu. Zapewnia idealne oczyszczenie stali nierdzewnej, ułatwiając jej pasywację już przy jednokrotnej obróbce.

Wytrawianie miejscowe pastą

Pasta G-Speedy gel przeznaczona do wytrawiania miejscowego (spoina i obręb spoiny) celem usunięcia przebarwień termicznych, tlenków żelaza etc. Nie należy smarować całych powierzchni (do wytrawiania całych powierzchni służy G-Speedy spray). Pastę nakłada się na powierzchnię za pomocą kwasoodpornego pędzla. Czerwone zabarwienie gwarantuje dobrą widoczność, aby uniknąć ponownego naniesienia produktu na miejsce już posmarowane. Po zastosowaniu powierzchnia będzie rozjaśniona i zmatowiona. Zużycie pasty wynosi ok. 300 g/m2 (ok. 150 mb spoiny). Czas trawienia uzależniony jest od metody spawania i temperatury działania. Średni czas trawienia to ok. 20 – 60 minut przy założeniu pracy w temperaturze 20°C.

Wytrawianie natryskowe

Natryskowy żel G-Speedy spray do wytrawiania stali nierdzewnej AISI serii 300, przeznaczony do nakładania na duże powierzchnie poprzez natrysk. Zabarwiony na czerwono zapewnia równomierne nanoszenie preparatu na powierzchnie, co również zapobiega nadmiernemu zużyciu. Żelowa konsystencja pozwala na utrzymywanie się na powierzchniach pionowych. Celem zapewnienia uzyskania oczekiwanych rezultatów, należy zapewnić dokładne oczyszczenie powierzchni ze wszelkich zanieczyszczeń – patrz ECOCLEAN 2000. Ostateczny rezultat jest analogiczny pod względem estetyki do wyników uzyskiwanych w drodze procesu wytrawiania zanurzeniowego. Po użyciu powierzchnia staje się matowa i rozjaśniona, a spoiny są bez przebarwień termicznych. Zużycie żelu wynosi 200-300 g/m2 przy zastosowaniu pompy pneumatycznej.

Pasywacja

Pasywator „P” jest to płynny produkt na bazie kwasu azotowego, który został tak opracowany, aby zwiększyć odporność na korozję i zagwarantować przywrócenie biernej warstwy tlenków chromu, typowej dla stali nierdzewnych serii 300 w ciągu 24 godzin. Powinno się go stosować po uprzednim przygotowaniu powierzchni (patrz ECOCLEAN 2000 i/lub G-Speedy spray). Pasywator „P” jest zgodny z ASTM A380 oraz ASTM 967.