wytrawianie i pasywacja standardowa – na bazie tradycyjnych preparatów

Proponujemy preparaty chemiczne na bazie tradycyjnych produktów, które są oparte na kwasie azotowym, mające na celu przywrócenie pasywnej warstwy tlenków chromu zgodnie z ASTM 380. Aby przystąpić do pasywacji powierzchni stali nierdzewnej należy w pierwszej kolejności oczyścić stal z cząstek żelaza i/lub przebarwień termicznych. Najlepszą metodą oczyszczenia są metody chemiczne. Więcej informacji poniżej.

oczyszczanie powierzchni – odłuszczanie – przygotowanie to wytrawiania / pasywacji

Preparat delmet rust killer / (dawniej) ecoclean 2000 to produkt przeznaczony do oczyszczania powierzchni ze stali nierdzewnej poddanych różnego rodzaju mechanicznym obróbkom wykończeniowym. Usuwa naloty rdzawe i zabrudzenia organiczne powodując odtłuszczenie powierzchni i przywrócenie jej pierwotnego wyglądu. Zapewnia idealne oczyszczenie stali nierdzewnej, ułatwiając jej trawienie / pasywację już przy jednokrotnej obróbce. Nanoszenie na powierzchnię wyrobu można wykonywać poprzez pędzel, natrysk lub kąpiel. Produkt jest niskopieniący, który nadaje się również do instalacji myjących.

Zużycie preparatu wynosi ok. 10 m2 z 1 kg.

wytrawianie pastą – pasta trawiąca – żel trawiący

Pasta trawiąca delmet pickling gel przeznaczona do wytrawiania miejscowego (spoina i obręb spoiny) celem usunięcia przebarwień termicznych, tlenków żelaza etc. Nie należy smarować całych powierzchni (do wytrawiania całych powierzchni służy delmet pickling spray strong / spray strong extra. Pastę nakłada się na powierzchnię za pomocą kwasoodpornego pędzla. Czerwone zabarwienie gwarantuje dobrą widoczność, aby uniknąć ponownego naniesienia produktu na miejsce już posmarowane. Po zastosowaniu powierzchnia będzie rozjaśniona i zmatowiona.

Zużycie pasty wynosi ok. 300 g/m2 (ok. 150 mb spoiny). Czas trawienia uzależniony jest od metody spawania i temperatury działania. Średni czas trawienia to ok. 20 – 60 minut przy założeniu pracy w temperaturze 20°C.

wytrawianie natryskowe – bejca trawiąca natryskowa 

Natryskowy żel trawiący delmet pickling spray strong / spray strong extra służy do wytrawiania stali nierdzewnej AISI serii 300 i przeznaczony jest do nakładania na duże powierzchnie poprzez natrysk. Zabarwiony indykatorem zapewnia równomierne nanoszenie preparatu na powierzchnie, co również zapobiega nadmiernemu zużyciu. Żelowa konsystencja pozwala na utrzymywanie się na powierzchniach pionowych. Celem uzyskania oczekiwanych rezultatów, należy zapewnić dokładne oczyszczenie powierzchni ze wszelkich zanieczyszczeń (szczególnie tłustych miejsc) – patrz delmet rust killer. Ostateczny rezultat jest analogiczny pod względem estetyki do wyników uzyskiwanych w drodze procesu wytrawiania zanurzeniowego. Po użyciu powierzchnia staje się matowa i rozjaśniona, a spoiny są bez przebarwień termicznych.

Zużycie żelu wynosi ok. 200-300 g/m2 (ok. 3-5 m2/kg) przy zastosowaniu pompy membranowej.

pasywacja stali – pasywator do stali nierdzewnej

Preparat do pasywacji stali nierdzewnej delmet pasywator p – jest to płynny produkt na bazie kwasu azotowego, który został tak opracowany, aby zwiększyć odporność na korozję i zagwarantować przywrócenie biernej warstwy tlenków chromu, typowej dla stali nierdzewnych serii 300 w ciągu 24 godzin, zazwyczaj uszkodzonej na skutek prac mechanicznych, termicznych lub chemicznych. Gwarancją optymalnych wyników jest uprzednie przygotowanie powierzchni poprzez wytrawianie np. delmet pickling spray strong lub chemiczne oczyszczenie wyrobu np. delmet rust killer. Produkt delmet pasywator p jest zgodny z ASTM A380 oraz ASTM 967. Nanoszenie na powierzchnię wyrobu można wykonywać poprzez pędzel, natrysk lub kąpiel.

Zużycie pasywatora wynosi ok. 10 m2 z 1 kg.