PCB L55

Elektrolit (płyn anodowy) na bazie kwasu fosforowego, który służy do czyszczenia, trawienia i pasywacji stali nierdzewnej metodą elektrolityczną. Wykorzystując proces elektrochemiczny trwale usuwa przebarwienia termiczne, jednocześnie przywracając ochronną warstwę tlenków chromu, tj. przeprowadzając proces pasywacji. Przebarwienia termiczne po procesie spawania lub zgrzewania są bardzo szybko usuwane z powierzchni wyrobu. Po użyciu nie następuje zmatowienie powierzchni. Elektrolit PCB L55 może być stosowany do wszystkich t

ypów urządzeń do czyszczenia spoin spawalniczych stali inox metodą elektrolityczną. Zalecamy wykorzystanie go z urządzeniami serii WB500 i WB700. Po zakończeniu obróbki, trawienia anodowego / elektropolerowania należy spłukać obrabiane miejsce płynem neutralizującym PCB neutral, a następnie można osuszyć powierzchnię za pomocą papierowego ręcznika. 

dostępne opakowania: 2L, 5L, 25L

 

PCB neutral

Płyn neutralizujący stosowany jest po zakończeniu obróbki do spłukiwania i neutralizacji czyszczonej powierzchni. Służy również do usunięcia elektrolitu PCB L55 z używanego pędzla i drążka. Po zastosowaniu płynu neutralizującego PCB neutral – powierzchnię, pędzel, drążek finalnie można spłukać bieżącą wodą.

dostępne opakowania: 2L, 5L, 25L

 

 

 

 

 

 

Zestaw do znakowania

Zestaw do nanoszenia trwałych napisów / znaków na elementy (kwasoryt). W skład zestawu wchodzi preparat SCL-SS MARKER oraz specjalna końcówka. Znakowanie usuwa część powierzchni jak w procesie grawerowania, pozostawiając trwałe wykończenie odporne na ciepło, chemikalia i ścieranie.