Skip to content

Instalacja POSEJDON, czyli trawienie i pasywacja w komorze zamkniętej

Komorowe systemy do wytrawiania i pasywacji stali zapewniają wykonywanie pracy w czystych i bezpiecznych warunkach na stanowisku roboczym, bez kontaktu z chemią i oparami chemicznymi – zapewnia Zbigniew Marcinkowski, prezes spółki passeco.

Opierając się na ponad 70-letnich doświadczeniach w badaniu, projektowaniu i produkcji urządzeń, kolejną innowacją firmy Delmet stał się komorowy system do wytrawiania stali. Instalacje natryskowe działające w podobny sposób, jak zmywarki do naczyń, przyczyniły się do optymalizacji zużycia preparatów chemicznych i kosztów produkcji, poprzez ograniczone zużycie wody i energii.

Posejdon, bo o nim mowa, to koncepcja komorowego sytemu do wytrawiania stali, która opiera się na pracy środkami chemicznymi w obiegu zamkniętym, odizolowanym od otoczenia, z wyeliminowaniem udziału pracownika w czasie ścisłej obróbki chemicznej. Jest to instalacja posiadająca panel oprogramowania wraz z remote control. Poza tym spełnia wszystkie wymagania Przemysłu 4.0 i może być połączona z serwerem w celu monitorowania wszystkich parametrów zużycia wody, energii elektrycznej i produktów chemicznych.

Posiada wewnętrzny system wentylacyjny, a system ogrzewania jest szybki i energooszczędny. Brak przy tym toksycznych oparów chemicznych i przykrych zapachów w hali podczas pracy. Nie ma konieczności czasochłonnych szkoleń lub szukania pracowników z doświadczeniem przy obróbce chemicznej stali.

Posejdon gwarantuje bardzo niskie zużycie preparatów chemicznych. Ubytki są uzupełniane automatycznie. Aby zoptymalizować rezultat obróbki i zmniejszyć zużycie wody wraz z komorowym systemem do wytrawiania stali można dostarczyć instalację do oczyszczania i regeneracji wody, która dodatkowo zwiększy oszczędność jej zużycia do 70%. Posejdon może zostać standardowo wykonany w 4 różnych wielkościach (0,5 – 26 m3), w zależności od wielkości wyrobów do obróbki chemicznej, a także zostać zaprojektowany indywidualnie, zgodnie ze specyficznymi wymaganiami klienta.